Design

Papírna

21. 9. 2021|

Těch bloků a diářů si už minule nešlo nevšimnout. Pro jejich vychytané detaily i minimalismus. Budova Drutěvy na Maninách v Praze má v pátém patře spoustu dveří.

Brněnské funkcionalistické výstaviště

1. 8. 2020|

Jako malá jsem to tu vlastně ráda neměla. Tlačit se u stánků, kupovat co se jinde nedá sehnat, běhat z haly do haly. Pffff…. Jenže když uteče 20 let, oceníte nejen architektonický skvost, ale i možnost projít se výstavištěm bez davů. Mně se to povedlo v rámci komentované prohlídky pořádané TIC Brno. Prohlídky pořádá i samotné […]

Fait Gallery

28. 7. 2020|

Galerie v industriálním prostoru. Není to Tate Modern, ale je krásná! Je plná denního světla, které tu samo kouzlí obrazy na stěnách.

Vášeň seřazená v zástupech

20. 2. 2020|

Značky Aēsop jsem si před lety všimla ve Švýcarsku. Milovník designu nemůže jejich prodejnu, kde display produktů po stěnách připomíná spíš uměleckou galerii, jen tak přejít.

Vzkříšení industriální čtvrti

12. 12. 2018|

Obdivovat se toho dá v britské metropoli z architektonického hlediska mnoho. Jenže to by nebyl Londýn, aby neudělal občas něco jinak a lépe. Projekt King’s Cross pozoruhodně vzkřísil nevyužívané průmyslové překladiště a protkal zachovalou viktoriánskou architekturu s tou současnou.

La Bohème Café

11. 5. 2015|

Je to místo, do kterého se budete chtít vracet. Nejen kvůli skvělé kávě, kterou si sami praží, ale i kvůli prostředí.

Mé kuchyňské vychytávky

12. 3. 2015|

Dobře, je to asi úchylka. Prostě si ráda pořizuju věci, které nejen že slouží, ale i hezky vypadají. Pamatuju si, že jsem si kdysi řekla, že si koupím jeden přístroj, který zastane práci těch všech mlýnků na ořechy, maso a mák. Dlouho se mi žádný nelíbil, každý robot byl průmyslově chladný. Až jednou… […]

Roger!

11. 3. 2015|

Čokoládové pralinky od pařížského chocolatiera Patricka Rogera jsem ochutnala před lety a byly pro mě nezapomenutelné ze dvou důvodů. Ta chuť! To balení!

Ambiente 2013 aneb jak se zbláznit radostí

10. 3. 2015|

Každoročně se v únoru koná ve Frankfurtu veletrh Ambiente, přístupný nejdřív pro odbornou veřejnost, pak pro všechny. Nenechal mě chladnou. Je o všem, co potřebujete (i nepotřebujete) v kuchyni a domácnosti. Je o nápadech, novinkách, designu.

Marináda

10. 3. 2015|

Mám specifický vkus. Lpím na detailech. Miluju minimalismus a retro. Miluju místa, kam jeho majitelé vloží duši. Markétě a Pepovi se podařilo vytřít mi zrak svou správně ochucenou Marinádou.

Švýcarská dokonalost

2. 3. 2015|

Pokukovala jsem po Bamixu dlouho. Kromě jeho historického prvenství na poli tyčových mixérů, mě zaujaly jeho neobyčejné užitné vlastnosti (tišší a výkonnější díky svému unikátnímu motoru), ale už ne tak jeho vzhled. Což ráda v kuchyni propojuju. […]