Po kuchařkách, cestopisech, sloupcích a reportážích
vyšel Lenčin první román!

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice

Měla jsem velkou chuť napsat román. A u mě to nejde jinak, takže samozřejmě voní jídlem.

O čem kniha je?

Autorka kuchařek, Nela, vyráží do Sřední Ameriky, kde v doprovodu charismatického obchodníka s kávou, Fernanda, zažívá mnohá dobrodružství. Setkává se s džunglí, sopkami, kávovými plantážemi, indiány i mnohočetnou rodinou. Surfuje v moři, užívá si místní krmi i rozmarů přírodních živlů. Vše je popisováno často s nakažlivým humorem i s chutí k jídlu.
V zápětí na povrch vyplouvají skutečnosti, které této idylce předcházely. Svižný příběh ze života ženy, která dělá věci jinak, než je obvyklé, oplývá dějovými zvraty, autobiografickými prvky i erotickými pasážemi.
Je to příběh o velkém přátelství, o velké vášni i o velkém dobrodružství, kde je každé z toho zažíváno s jiným mužem.

K dostání v knihkupecké síti, nikoli na tomto webu.

Reakce čtenářů

Kniha je naprosto úžasná! Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Řekla bych, že tomu opravdu vůbec nic nechybí a obdivuji to všestranné pojetí. A vaše recepty… jsem nadšená z dokonalých kombinací chutí.
Pavla Součková
Váš román jsem si vzala na dovolenou a moc se mi líbil, nemůžu se už dočkat pokračování ve formě receptů, které budou následovat.
Jana Grafová
V románu se píše o jídle tak barvitě, že čtu a pořád polykám na prázdno…
Marcela Kotounová
Šťavnatý příběh ženy mezi třemi muži… je v něm spousta chutí, až se člověku během čtení sbíhají sliny.
Časopis Gurmet
Při čtení jsem se tak neuvěřitelně začetla, zhltla jsem ji za par hodin, protože jsem se poznávala, naprosto jsem chápala věci a otázky a pochybnosti a nedorozumění, které tam jsou – a které s nikým nesdílím, protože jsem si doteď myslela, ze se týkají jen mně a nikdo jiný je neřeší.
Hanka
Musím Vám vyseknout poklonu. Myslím, že něco takového u nás na knižním trhu rozhodně chybělo. Za mě osobně jste pak popsala hromadu pocitů, které jsem sama prožila, ale takhle krásně slovně jsem je vyjádřit nedovedla.
Michaela
Dnes jsem dopila poslední kapku Vaší voňavě-vášnivé kávy se špetkou skořice.
Od té soboty před měsícem, kdy jsem si ji u Vás koupila na Náplavce jsem si ji vždy rituálně dávkovala ve volných víkendových chvílích a užívala si ji. A usmívala jsem se při tématech a situacích tolik podobných mému životnímu scénáři. 
Děkuji a přeji ať Vás vášeň neopouští a ať se Vám v kuchyni i mimo ní tančí s lehkostí a radostí.
O.
Já jsem se paradoxně nestala Vaší příznivkyní díky Vašemu jídlu, ale díky knize, která se mi během léta dostala do ruky. První dvě třetiny knihy jsem přečetla doslova jedním dechem. Měla jsem pocit, že píšete o mém životě, o mých nejniternějších zážitcích, myšlenkách i zkušenostech. Váš příběh na mě tak zapůsobil, že jsem si Vaši osobnost vyhledala v počítači, abych se dozvěděla kdo jste. Neměla jsem doposud čas se s Vámi osobně setkat, ale už se na to velmi těším na některém z trhů. Velice Vám fandím na Vaší cestě životem i pro Vaše osobní rozhodnutí. Určitě jsou pro vás ta jediná správná, i když o tom člověk někdy zapochybuje. Ať se Vám dále vše daří s radostí a vášní
J.
Všechny ty pocity z knihy důvěrně znám, i ty pochyby – o sobě (to především) i o druhých, tu touhu po cizích krajích, lidech, chutích, vůních, i tu rozkoš z fyzické lásky, jídla a pití…
Dana
Brigádničím v knihkupectví a z dlouhé chvíle jsem sáhla po Vaší knize Muž s vůní kávy….Doposud jste mi byla cizí, je to asi známka toho, že se v kuchyni pohybuji vzácně, tedy kuchařkové tajemství je mi převážně utajeno. Nicméně Vaši knihu jsem zhltla tzv. jedním dechem. Přečetla jsem ji během jednoho dne, tak moc jsem chtěla vědět, co bude na další a další stránce… Chtěla jsem Vám jen říct… pište, prosím VÁS, pište dál!
Nikola
Díky za Vaši knihu, díky za to, že mě k ní náhoda navedla, že jsem právě nemocná a ležím si u ní a užívám si ji. Díky!!! Je v ní tolik života, opravdovosti, vášně, radosti , cílevědomosti i ženského tápání a bolesti z lásky. Ještě nevím, jak to s vámi dvěma dopadne, nevím, zda se rozhodnete, že právě na tohoto muže jste čekala. Ještě si ji chci chvíli užít ale právě v téhle chvíli mám potřebu Vám napsat.
Ivana