Není to ani průvodce, ani kuchařka, ani cestopis, ani foto kniha.
Je to stejně výživná všehochuť jakou je sám Londýn.

Když zkombinujete odvahu žít mimo komfortní zónu, mlsnost, rebelství, postřeh a oko u toho přimhouříte do hledáčku fotoaparátu, vznikne upřímná sonda pod povrch života v metropoli nad Temží, jakou v žádném průvodci nenajdete.

Kapitoly se zážitky z života v Londýně střídám s kapitolami co a kde ochutnat. Do toho jsem přimíchala i pár rozhovorů s lidmi, kteří do Londýna přišli z různých koutů světa a začali tu od nuly. Poznat tak můžete brazilského myče nádobí s univerzitním vzděláním, nebo jihoafrickou servírku, která mívala služebnictvo. To vše jsem prošpikovala recepty jídel, která jsem v Londýně ochutnala a dost mě bavily. Najdete tu zapečený chleba s čedarem, pivem a worchestrovkou, taky koloniální rajčatové curry, noblesní vaječnou omeletu s treskou, brownies s tahini a mořskou solí, kukuřičný chlebíček s chilli-koriandrovým máslem nebo pomerančové martini. Velký prostor si v knížce uzurpují fotky. Ty jsem dělala při mých toulkách městem ve vzácných chvílích volna mezi mými dvěma či třemi joby.

Koupit knihu

„Když je člověk znaven Londýnem, je znaven celým životem. Protože Londýn má vše, co život dokáže nabídnout.“

 Samuel Johnson

Ukázky z obsahu

„Život v Londýně mi občas připomínal kombinaci polepšovny a skautského tábora. Trochu víc punková ta jízda je, když už vám není dvacet, ale přehoupli jste se přes čtyřicítku.“ Tohle prohlašuju v prvních kapitolách. Co mě do Londýna přivábilo a co z něj vyhnalo? Jak se tu žije s jednu poličkou v lednici a frontou před koupelnou v bytě s rozvěšenými pravidly? Co mě přinutilo vyběhnout vykřičet se do parku při právě prolétávajícím letadle a proč jsem nevydržela na jednom místě bydlet ani pracovat? Ve které restauraci jsem vyvrhovala tetřevy, kde pekla dorty a odkud jsem odešla ještě než jsem začala? A co mě přimělo uvařit budík? Nejen na to najdete odpověď v 320 stranách nejhustější knížky, co jsem kdy napsala.

Knížka je pro všechny, kdo Londýn znají a touží se dozvědět víc.

Taky pro ty, co se tam teprve chystají.

Nebo pro ty, kteří chtějí dělat výpady maximálně do lednice.

Reakce čtenářů

Vaše kniha je naprostá lahůdka. Už druhý den tu sedím a hltám každé slovo. Chci si tu knihu šetřit jako luxusní bonboniéru, často odcházím a hledám, co bych dělala, abych tu knihu “nesežrala” najednou, ale nejde to. Směju se nahlas, a potom s vámi v některých případech hluboce soucítím, neboť mám podobné zkušenosti. V Londýně žiju už 20 let, ale nedokážu lidem odpovědět na otázku, co mě tam stále drží. Vystihujete to naprosto přesně.
Katka
Přečteno téměř jedním dechem. Knížka skrývá tolik lásky a nápadů z Vaši strany – obal, plastické písmo, krásná grafika, vychytaná záložka, svačinový obal, razítka, krabička se solí, věnování… K obsahu se budu rozhodně vracet. Da-li Pán Bůh a do Londýna se ještě někdy podívám, pak budu rozhodně odtud čerpat mnohé tipy.
Jana
Už dvě hodiny ji pročítám a zvědavě listuji. Je krásná, vtipná, celá dotažená a Tvoje! Prosím, buď pořád tak zvídavá a sdílná.
Monika
Mám ji! Je naprosto úchvatná, inspirující a má pořádnej drive. Mimo jiné super vychytávka s tou záložkou : ) Děkuji. Je to zážitek mít ji v ruce.
Katka
Tak jsem teď dočetl vaší knížku. Je to super, úplně mě přenesla zpátky do míst, který zbožňuju. A samozřejmě taky jsem si uvědomil, jak jsou někdy pekelný podmínky v Londýnské gastru. Děkuji moc za skvělou knížku.
Tomáš
Nejlepší kniha o jídle, co kdy vůbec vyšla. Dokonalost po všech stránkách. Dokonce mi to vynahradilo splín, že necestuji. Děkuji za snové a chuťové zážitky.
Jitka
Teď jsem dočetla knihu. Pecka!!! Tvůj styl je prostě skvělý!!! Neskutečné zážitky!
Lenka
Podaril sa ti husársky kúsok, dokonale pospájať rôzne žánre tak, aby z tej knihy bolo Londýn cítiť. Je to vyvážené, zaujímavé, lákavé. Jediná chyba je, že sa nemôžem okamžite zbaliť a vyraziť. Bola som v Londýne snáď dvadsaťkrát, ale tentoraz by som sa nechala inšpirovať tebou. Veľmi sa z tetjo knihy teším a ďakujem za zážitok.
Zuzana
Fantastická kniha, kterou jsem měl tu čest držet v ruce. Kniha vás musí dostat a téhle se to povedlo. Svým jazykem, vtipem, postřehem, nápady, kulinářskými lahůdkami, fotkami, popisy milovaných míst… prostě vším.
Rudolf
Koupit knihu