Je to místo, do kterého se budete chtít vracet. Nejen kvůli skvělé kávě, kterou si sami praží, ale i kvůli prostředí. Vzdušný prostor s vysokými stropy a velkými okny do dvorního traktu. Každý kout tu vypadá trochu jinak. Můžete se uvelebit na moderních stoličkách nebo ve velkém ušáku. V policích s čajem najdete i staré knihy, ze stropu tu visí housle a celé to vypadá prostě kouzelně, i když to není můj oblíbený minimalismus.

Opravte mě, ale neznám v Praze místo s takovým výběrem drinků z kávy a s takovou nabídků čaje Harney and Sons. V létě mě tu schladí ledová káva s mandlovým mlékem, v zimě jsem se tu zahřívala matcha cappuccinem nebo pohankovým čajem (opět s mandlovým mlékem). Kávy jsou tu v povedeném balení k zakoupení, stejně jako čaj. Apropos americký majitel Charles, který tu už leta žije, cestuje po světě a výběrovou kávu bere přímo od farmářů.

A co mě tu uhranulo nejvíc? Když mi baristka Marie, od které jsem nemohla odtrhnout svou zrcadlovku, připravila Coffee Cognac. Rum, ve kterém byla macerovaná cascara (sušené slupky z kávových třešní), se sirupem z černého rybízu a kávou ve velké baňaté sklenici je téměř posvátné pití. Nic tu nerazí, všechno se tu snoubí do slastného doušku. K letnímu osvěžení si můžete dát i espresso s tonikem a citronem. I když je mou volbou cappuccino a dlouho jsem tvrdila, že bez mléka kávu nedám, tak zdejší etiopská Biru Bekele na filtru je dokonalá právě bez mléka. K zakousnutí jsou tu jen sladké maličkosti, ale časem bude snad více. Jedno z mých nejoblíbenějších míst v Praze.

La Bohéme Café, Sázavská 32, Praha