Kniha plná záživného čtení, pestrých fotek i neokoukaných receptů

Jak jsem proje(d)la svět

Jak jsem proje(d)la svět je originální kombinací reportáží, zážitků, receptů a fotografií. Kromě tipů co vidět v okolí za zajímavosti kromě jídla nechybí ani můj vzorový itinerář pro představu, co jde stihnout.

  • Důraz na kulinární objevné cestování
  • Text, který vás bude bavit číst i když cestujete jen prstem po mapě
  • Tipy na tržiště, kavárny, bistra, restaurace, obchůdky, pekárny i cukrárny, co mají rádi hlavně místní a nejsou jen turistickou atrakcí z průvodce
  • Fotky nabité atmosférou z cest různorodě a hravě na stránkách vyskládané
  • Informace, které ušetří při plánování cesty čas mnoha dnů a týdnů
  • Přehledně poskládané kapitoly, kontakty na navštívená místa, tipy co si tam koupit i co ochutnat
  • Recepty, které nejsou sesbíranou kopií, ale originály inspirované cestou a místními tradicemi

Kniha je vyprodaná.

 

 

Ukázky z obsahu

Proč zcestopisy? Protože jsou přece z cest!

Na počátku knížky byla má nezkrotná vášeň. Pro cesty, pro objevování, pro jídlo, pro focení, pro psaní. A k tomu velká zvědavost. To byly ingredience, které jsem namíchala do omamně voňavého čtení, křupavého dobrodružství a jedlých obrázků.
Kdo by nechtěl zažít tradiční trh s mumrajem místních? Kdo by nechtěl posedět v hospůdce, která se nehonosí škrobenými úsměvy ani ubrusy, ale především skvělým jídlem? Kdo by nechtěl zaskočit do obchůdku, který není na hlavní třídě, ale má v daném místě dlouholetou tradici? Každý, to je jasné. Jenže o těchto místech se v průvodcích moc nepíše. Spíš tam najdete vyhlášené turistické podniky a ne všechny stojí za návštěvu. Z vlastní zkušenosti vím, že je dost skličující vrátit se z místa a až poté zjistit „aha, tam byla i taková krásná hospůdka“ nebo „aha, tam jsme měli ochutnat to a to…“. Toto se vám s knihou Jak jsem proje(d)la svět nestane.

Čeká vás 10 zemí, 12 destinací, 45 receptů, 224 stran a 350 fotek.

Skvělý dárek pro všechny, kdo cestují, nebo se na cesty teprve chystají.
Pro všechny kdo vaří, nebo si k tomu ještě dodávají odvahy.
Pro všechny, kdo se rádi kochají obrázky nebo si chtějí jen počíst.

Reakce čtenářů

S vaší knihou ochutnávám svět na svých cestách na motorce. Díky!
zákazník na Náplavce
Dnes mi poštou dorazila vaše kniha Jak jsem proje(d)la svět a začínám tušit, že jsem našla svou „knihu roku“. Díky – letos jsem toho moc nenacestovala a listování vaší knihou mi nabízí zážitky, které mi chyběly. A k tomu ty krásné fotky, úžasně vypadající recepty – opravdu děkuji, pohladila jste mě na duši.
Petra
Smekám před odvahou vrhnout se do tak povznášející činnosti cestování, vaření, objevování… Při čtení mé srdéčko plesalo. Obdivuji všechny kdo zachovávají tradice, kvalitu … Moc zdravím a těším se na pokračování…
Kuchařky čtu večer před spaním a čím dál víc mám raději ty s příběhem a Vaši knížku jsem přelouskala za 2 večery. Doufám že jste s psaním nepřestala a brzy se objeví na trhu další pokračování.
Hana Kořenková
Máte úžasný dar barevně, citlivě, voňavě, postihnout kouzlo daného místa prostřednictvím slov. Vše jen podtrhují krásné fotky a korunují bezvadné recepty. Tipy na výlet, postřehy, vnímání lidí vaše drobrnokresby místních… Často jsem se přistihla, že se mi vybavují Čapkovy cestopisy (takže fakt klobouk dolů), protože jeho zápisky z cest považuju literárně i lidsky za skvosty. A je fajn, že i literárně jdete svou cestou, máte podobný dar všímat si maličkostí a předkládat je nevtíravě čtenářům. 
Mám velkou radost, že se pořád posunujete a jste stále lepší. Moc si vážím toho, že neusínáte na vavřínech a snažíte pořád vyvíjet.
Míša Lažanová