Pel mel

Nová knížka s názvem Londýn prostě žeru!

19. 7. 2018|

Dva roky života v Londýně v kombinaci s mou zvědavostí, reportérským duchem a foťákem neustále blomcajícím na krku způsobily přemíru nahromaděného materiálu. Občas sice publikuju své postřehy v časopisech, ale nemusela jsem přemýšlet dlouho, jak s oním materiálem naložit. Myslím, že nastal čas na novou knihu. Na knihu s názvem Londýn prostě žeru

Rozmačkané ego se slaninou

17. 2. 2018|

S radostí se svěřuju, že před týdnem vyšla má kniha Rozmačkané ego se slaninou. Dnes mi do Londýna dorazila poštou a bylo to krásné shledání. Ohmatat, prolistovat, začíst se… Prostě radost autora.

Poklady

14. 7. 2015|

Myslela jsem si, že nejsem na majetku závislá, ale přece jen mám pár pokladů, se kterými nebude lehké se loučit v souvislosti s mou nadcházející cestou. A kde jsou mé poklady ukryté? Přece v kuchyni.

Ingredience bez kterých se (ne)obejdu

12. 3. 2015|

Když přijdu někdy k někomu na návštěvu, žasnu nad malými skříňkami v kuchyni a přemýšlím, kam si dávají všechny ty zásoby, CO DOMA MUSÍ BEZPODMÍNEČNĚ MÍT. Jenže každý to má jinak. […]

Jedlé filmy. Mé oblíbené.

12. 3. 2015|

Mám ráda příběhy. Pokud je v příběhu i jídlo, zajímají mě velmi. Baví mě upelešit se na gauči a nechat se vtáhnout do děje. Prožívat nejniternější pocity spolu s hlavními hrdiny. Ty jedlé nesjíždím vůbec tak často (u mě vede asi napořád díky pubertální extázi Dirty Dancing), ale potěší mě spolehlivě. Tady jsou mé oblíbené filmy, kde hraje důležitou roli jídlo. A neptejte se mě, který je můj nejoblíbenější. To prostě vybrat nejde.

Sandtnerka se u nás dědí!

12. 3. 2015|

Z prababičky na babičku. Z babičky na taťku. Z taťky na mě. A se spoustou historických záložek z různých novin nebo dopisů.

Podzim v sadu

10. 3. 2015|

Marináda

10. 3. 2015|

Mám specifický vkus. Lpím na detailech. Miluju minimalismus a retro. Miluju místa, kam jeho majitelé vloží duši. Markétě a Pepovi se podařilo vytřít mi zrak svou správně ochucenou Marinádou.

World of Chilli

3. 3. 2015|

Mrňavý obchod World of Chilli se otevřel teprve pár dnů před mou návštěvou. Vešla jsem dovnitř, když si zrovna zákazník přede mnou odnášel sazenici s bílými papričkami. Mají tu desítky sazenic, které pěstují na Jižní Moravě. Halucinace? Skutečnost! Koupit si tu můžete nejpálivější chilli odrůdy jako Trinidad nebo Jolokia či pralinku s chilli, kterou jsem […]