Design

Vzkříšení industriální čtvrti

12. 12. 2018|

Obdivovat se toho dá v britské metropoli z architektonického hlediska mnoho. Jenže to by nebyl Londýn, aby neudělal občas něco jinak a lépe. Projekt King’s Cross pozoruhodně vzkřísil nevyužívané průmyslové překladiště a protkal zachovalou viktoriánskou architekturu s tou současnou.

La Bohème Café

11. 5. 2015|

Je to místo, do kterého se budete chtít vracet. Nejen kvůli skvělé kávě, kterou si sami praží, ale i kvůli prostředí.

Mé kuchyňské vychytávky

12. 3. 2015|

Dobře, je to asi úchylka. Prostě si ráda pořizuju věci, které nejen že slouží, ale i hezky vypadají. Pamatuju si, že jsem si kdysi řekla, že si koupím jeden přístroj, který zastane práci těch všech mlýnků na ořechy, maso a mák. Dlouho se mi žádný nelíbil, každý robot byl průmyslově chladný. Až jednou… […]

Roger!

11. 3. 2015|

Čokoládové pralinky od pařížského chocolatiera Patricka Rogera jsem ochutnala před lety a byly pro mě nezapomenutelné ze dvou důvodů. Ta chuť! To balení!

Ambiente 2013 aneb jak se zbláznit radostí

10. 3. 2015|

Každoročně se v únoru koná ve Frankfurtu veletrh Ambiente, přístupný nejdřív pro odbornou veřejnost, pak pro všechny. Nenechal mě chladnou. Je o všem, co potřebujete (i nepotřebujete) v kuchyni a domácnosti. Je o nápadech, novinkách, designu.

Marináda

10. 3. 2015|

Mám specifický vkus. Lpím na detailech. Miluju minimalismus a retro. Miluju místa, kam jeho majitelé vloží duši. Markétě a Pepovi se podařilo vytřít mi zrak svou správně ochucenou Marinádou.

Švýcarská dokonalost

2. 3. 2015|

Pokukovala jsem po Bamixu dlouho. Kromě jeho historického prvenství na poli tyčových mixérů, mě zaujaly jeho neobyčejné užitné vlastnosti (tišší a výkonnější díky svému unikátnímu motoru), ale už ne tak jeho vzhled. Což ráda v kuchyni propojuju. […]