Není to ani průvodce, ani kuchařka, ani cestopis, ani foto kniha.
Je to stejně výživná všehochuť jakou je sám Londýn.

Když zkombinujete odvahu žít mimo komfortní zónu, mlsnost, rebelství, postřeh a oko u toho přimhouříte do hledáčku fotoaparátu, vznikne upřímná sonda pod povrch života v metropoli nad Temží, jakou v žádném průvodci nenajdete.

Kapitoly se zážitky z života v Londýně střídám s kapitolami co a kde ochutnat. Do toho jsem přimíchala i pár rozhovorů s lidmi, kteří do Londýna přišli z různých koutů světa a začali tu od nuly. Poznat tak můžete brazilského myče nádobí s univerzitním vzděláním, nebo jihoafrickou servírku, která mívala služebnictvo. To vše jsem prošpikovala recepty jídel, která jsem v Londýně ochutnala a dost mě bavily. Najdete tu zapečený chleba s čedarem, pivem a worchestrovkou, taky koloniální rajčatové curry, noblesní vaječnou omeletu s treskou, brownies s tahini a mořskou solí, kukuřičný chlebíček s chilli-koriandrovým máslem nebo pomerančové martini. Velký prostor si v knížce uzurpují fotky. Ty jsem dělala při mých toulkách městem ve vzácných chvílích volna mezi mými dvěma či třemi joby.

Koupit knihu

„Když je člověk znaven Londýnem, je znaven celým životem. Protože Londýn má vše, co život dokáže nabídnout.“

 Samuel Johnson

Ukázky z obsahu

„Život v Londýně mi občas připomínal kombinaci polepšovny a skautského tábora. Trochu víc punková ta jízda je, když už vám není dvacet, ale přehoupli jste se přes čtyřicítku.“ Tohle prohlašuju v prvních kapitolách. Co mě do Londýna přivábilo a co z něj vyhnalo? Jak se tu žije s jednu poličkou v lednici a frontou před koupelnou v bytě s rozvěšenými pravidly? Co mě přinutilo vyběhnout vykřičet se do parku při právě prolétávajícím letadle a proč jsem nevydržela na jednom místě bydlet ani pracovat? Ve které restauraci jsem vyvrhovala tetřevy, kde pekla dorty a odkud jsem odešla ještě než jsem začala? A co mě přimělo uvařit budík? Nejen na to najdete odpověď v 320 stranách nejhustější knížky, co jsem kdy napsala.

Knížka je pro všechny, kdo Londýn znají a touží se dozvědět víc.

Taky pro ty, co se tam teprve chystají.

Nebo pro ty, kteří chtějí dělat výpady maximálně do lednice.

Reakce čtenářů

Lenka jde životem s hlavou vztyčenou, s povahou zvídavou, s odvahou pouštět se do nových dobrodružství, s velkým smyslem pro estetiku a humor! Tohle všechno, a navíc velká láska k životu a k lidem, kouká z každé její tvorby. Nejinak je tomu i v případě této knihy, kdy Lenka ukazuje Londýn v celé jeho barevnosti, originalitě, chuti, syrovosti a kráse.
Tatáňa Le Moigne, ředitelka Google Česká republika, v Londýně žila 3 roky
Skvělý, upřímný a autentický průvodce nejen kulinárním Londýnem. Ukáže vám místa známá, i ta, o kterých se svět teprve musí dozvědět.
Alex Kratena, světově oceňovaný barman a inovátor s vlastním barem Tayēr + Elementary, žijící v Londýně 15 let
Lence se podařilo naprosto unikátním způsobem najít cestu do duše rozmanité metropole, jakou Londýn bezesporu je, a to prostřednictvím jeho chutí, vůní a barev, které v jiné knížce nebo průvodci těžko najdete. Už se těším, až to vyjde a budu to půjčovat nejen návštěvám. Objevila jsem tam totiž plno nových inspirací i pro sebe.
Michaela Olexová, Website Design and Business Coach žijící v Londýně 12 let
Londýn prostě žeru je kniha skoro tak košatá, překvapivá a neuchopitelná jako město samo. Knih o Londýně není nikdy dost, zvlášť když jsou zároveň osobně laděné a psané s nadšením.
Iva Pekárková, spisovatelka a tlumočnice žijící v Londýně 14 let
Vaše kniha je čistá krása! Prolistovala jsem, začetla se, prošla fotky, začetla se, pobryndala kávou, začetla se, na několika místech zalomila hřbet. Fantazie!
Vanda
Koupit knihu