Můj měsíc v řeznictví Naše maso

Na hrudi mi tepe srdce probodnuté kostí, které mám vyšité na černé zástěře připevněné za […]

Číst dál

Perníčkův sen

Vlastně jsem je objevila náhodou. Když jsem byla na farmářském trhu Náplavka. Perníčky nebyly nevkusné ani neměly tvar obehraného pouťového srdce.

Číst dál

Poklady

Myslela jsem si, že nejsem na majetku závislá, ale přece jen mám pár pokladů, se kterými nebude lehké se loučit v souvislosti s mou nadcházející cestou. A kde jsou mé poklady ukryté? Přece v kuchyni.

Číst dál

Café Savoy

Ať sem jdu na obchodní schůzku, snídani s kamarádkou nebo ať sem vezmu zahraniční návštěvu, pokaždé je to sázka na jistotu, že mi tu bude chutnat.

Číst dál

La Bohème Café

Je to místo, do kterého se budete chtít vracet. Nejen kvůli skvělé kávě, kterou si sami praží, ale i kvůli prostředí.

Číst dál

V polích

Chystala jsem se sem dlouho. Několik let. Restaurace na venkově kousek za Prahou v budově z 18. století je vybavená starým nábytkem, na zdech vysí měděné rendlíky a formy a servírují tu nejen českou kuchyni.

Číst dál

Café Imperial

Jídlo tu umí vařit dobře. Aby ne, když jsou kuchaři pod dozorem pana Pohlreicha, který to tu vede.

Číst dál

Angelato

Nejlepší zmrzlinárnou v Praze se podnik nestal ze dne na den. Chtělo to čas, trpělivost s konzervativními Pražany žádajícími jahodovou a vanilkovou a hlavně udržení laťky v kvalitě.

Číst dál

Veltlín

Malá vinárna v Karlíně specializovaná na vína autentistů, tedy vinařů, kteří dělají víno bez chemie.

Číst dál

Vejce a já aneb kolik toho snese slepice

Vejce nás doprovází věky věků a jsou nenahraditelná v mnoha ohledech. Bez nich by se nedaly napéct buchty a poslat s nimi Honzu do světa, bez nich by nebylo lesku bujné hřívy vlasů, bez nich by Karlův most neměl tu správnou konzistenci, bez nich by otrlí zpěváci nepěli čisté árie ani bychom bez nich neměli čím házet po neoblíbených politicích.

Číst dál